Şirketimiz 1970 yılında Şahin Kardeşler olarak Kenan Şahin tarafından kurulmuştur. 
(1970-1992) yılları arasında faaliyetlerimiz Şahin Kardeşler olarak gerçekleşmiştir. 

    1992 yılından günümüze kadar isim değiştirip Kent Makina olarak faaliyet göstermekteyiz. Kent Makina' nın bu kadar bilinmiş, tanınmış,tecrübeli, dürüst hizmet anlayışı o zamanlardan yani 1970' lerden 1992' lere kadar edindiğimiz tecrübeden ötürü gelmektedir. (1970-1992) yıllarında Merkez Karaköy olarak faaliyet göstermekte idi.1992 yılından sonra merkezimizi Perpa Ticaret Merkezi' ne taşıdık ve müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek için biraz daha büyüdük. Müşterilerimize hizmet vermemiz bir yana onlara daha verimli bir hala gelebilmek için müşterilerimizden gördüğümüz gerek nasihat, gerek yılların tecrübesi, gerek edindiğimiz bilgiler sayesinde imalat yapmaya karar verdik. 

    Ve tabiki «KENT» paspaylarını imal ettik. 2002 yılında faaliyete giren fabrikamız Esenyurtta olup 5000 m2 lik bir alanımız vardır. Müşterilerimizden olumlu yönde tebrikler, söylentiler gördük. Bu da bizim daha memnun olmamızı sağladı. Çünkü kurucumuz olan Kenan Şahin' in edindiği bir politika vardı, Teknolojiye ayak uydurmak müşterilerimiz için daha verimli olmak en önemlisi Türkiyemiz için devletimize fayda vermek...         

    2002 yılından günümüze kadar paspayı fabrikamız tam verimliliği ile gerek iç piyasamıza gerekse yurt dışına sevkiyatlarımız hızla artmıştır. Bunlarla yetinmekte olmayıp yine müşterilerimizden gelen istek ve talep doğrultusunda yeni olmamıza rağmen 2006 yılından sonra da ithalat yapmaya başlamış bulunuyoruz. Çeşitli ülkelerden yapılan ithalatlar müşterilerimize daha da iyi hizmet sunmamıza vesile olmuştur.

   Değerli Müşterilerimiz sizlerle çalışmak her zaman bizleri memnun etmiştir.

111.jpg